Tarihçe

Helis Yapı A.Ş., 2009 yılında İstanbul’da katma değerli projeler üretmeyi hedef alarak, inşaat sektöründeki yenilikten uzak ve tam anlamıyla memnuniyet veremeyen anlayışa karşı yola çıkmış, kendi inşaat firmasını kurma kararı alarak, gayrimenkul sektöründe büyük başarılar elde etmiş ortaklar tarafından kurulmuştur. İnşaat imalatı başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Helis Yapı A.Ş. için kalite kavramı somut ve içi dolu bir olgu olup, organizasyon yapısı ve tüm imalatları toplam kalite yönünden birinci derecede önem taşımaktadır.

Helis Yapı A.Ş., bir projeye başlamadan önce ince matematik hesapları yaparak bölgeyi en ince ayrıntısına kadar analiz eder.  Bu kapsamda Kartal’daki ofis projesi eksikliğini görerek 2010 yılında Helis Beyaz Ofis Projesi’nin temelini attı.

Helis Yapı A.Ş., 2011 yılında Irak’ın Erbil şehrinde düzenlenen Yapı ve İnşaat Fuarı’na katılarak yurt dışına açıldı.

2012’de Beyaz Ofis Projesi’ni tamamlayan Helis Yapı A.Ş., ön gördüğü gibi kentsel dönüşümle bölgenin her geçen gün değerlenip metrekare fiyatlarının artmasıyla birlikte yatırımcısına da kazandırmayı başardı.

Helis Yapı A.Ş., çağın gerektirdiği teknoloji ve insan gücünü yanına alarak, sektöründe kalite ve güven sloganlarıyla müşteri memnuniyetini birinci hedefi olarak kabul etmiştir. Bunun en önemli ispatı da Helis Yapı’nın en çok önem verdiği konuların başında gelen çözüm ortaklarından ve müşterilerinden iş sonunda aldıkları takdir ve teşekkür referans mektuplarıdır.

Kartal’da E-5 üzerinde ofis projelerine devam eden Helis Yapı A.Ş., 2013 yılında başladığı Metro Ofis Projesi’ni 2015’te tamamladı. Donanımlarıyla iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayan Metro Ofis, dalgalı özgün mimarisi ile bölgede dikkat çeken bir yapı olmayı başardı.

Sektörde edindiği deneyim ve kazandığı başarısını Helis More Projesi ile sürdüren Helis Yapı A.Ş., 2016’da başladığı yeni nesil karma projesi büyük ilgi görerek satışlarının yüzde 85’ini daha proje tamamlanmadan satmayı başardı. Bölgede ilk yatay konseptte yer alan bütün donatıların dikey mimarisinde yer alan Helis More, muhteşem adalar manzarası ile de yerli ve yabancı yatırımcının dikkatini çekti.

2017’de kentsel dönüşüm sürecinde İstanbul’un en nezih semti Bağdat Caddesi’nde başladığı Helis Metro Home, bölge insanının ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir konsepte sahip olduğu gibi lokasyonu ve donanımlarıyla bölgeye daha da değer katmakta.

2017’de kentsel dönüşüm sürecinde İstanbul’un en nezih semti Bağdat Caddesi’nde başladığı Helis Metro Home projesini 2018 yılında tamamlayan Helis Yapı, daire sahiplerine söz verdiği gibi çok kısa sürede anahtar teslimini yaptı.

Helis Yapı, şimdi de Türkiye’nin gözde tatil bölgesi Bodrum’da başladığı Helis Bodrum Evleri projesi ile başarısına yeni bir imza atmayı hedefliyor.

2020 – The House Residence Helis Bodrum Projesine Başladı

Helis Yapı, Türkiye’nin gözde tatil bölgesi Bodrum’da 72 bin m²’lik alanda The House Residence Helis Bodrum projesine başladı. Kendine ait bir koy içerisinde kum plajı ve marinası olan proje 194 bağımsız ünite olarak planlandı. Reklam yüzü olarak Bodrumlu ünlü sanatçı Fedon’un oynadığı projenin tanıtım müziğini de ünlü Türk pop sanatçısı Yonca Lodi tarafından bestelenip söylendi.

2021 – Helis Göl Evleri Projesi Başladı

The House Residence Helis Bodrum projesi ile Bodrum’da yatırım yapmak isteyen yatırımcının dikkatini çeken Helis Yapı, Bodrum’daki emsallerine göre daha ulaşılabilir ve her bütçeye uygun olacak şekilde planladığı Helis Göl Evleri projesine başladı. 8800 m² inşaat alanı içerisinde 12 adet dubleks villanın ve 72 adet 2+1 apart dairenin bulunduğu Helis Göl Evleri’nin satışının neredeyse tamamı lansman öncesi gerçekleştirildi.

2022 – Helis Suites Bitez projesi ile turizm sektörüne adım atıldı.

Bodrum’un gözde tatil beldesi Bitez’de ilk otel projesi ile turizm sektörüne adım atan Helis Yapı, temmuz ayında kapılarını açtığı Helis Suites Bitez ile sezona dahil oldu. Konaklama alanındaki başarısından dolayı çok kısa zamanda en popüler turizm acentalarından tam not aldı.

2022 – Helis Göl Evleri tamamlanıp, Helis Serina projesine başlanıldı. Turizm sektörüne adım atıldı.

Helis Göl Evleri projesi tamamlandı. Villa sahiplerine anahtar teslimleri yapıldı.

Bodrum’da elde ettiği başarılarını yeni bir proje ile sürdürmeye karar veren Helis Yapı, 20.000 m² inşaat alanına sahip Helis Serina Bodrum projesinde 100 bağımsız üniteye yer verdi. Projenin tanıtım yüzü olarak bu sefer ünlü pop sanatçısı Yaşar’la anlaşıldı.

Bodrum’un gözde tatil beldesi Bitez’de ilk otel projesi ile turizm sektörüne adım atan Helis Yapı, temmuz ayında kapılarını açtığı Helis Suites Bitez ile sezona dahil oldu. Konaklama alanındaki başarısından dolayı çok kısa zamanda en popüler turizm acentalarından tam not aldı.

2023 – İstanbul’da iki yeni projeye daha imza atıldı.

Bodrum’da devam eden projeleri ile hızını kesmeyen Helis Yapı, İstanbul’un iki yakasında Helis Foresta Zekeriyaköy ve Helis Natura Çekmeköy ile iki yeni projeye daha imza attı.