Evinizin İmzası Olacak Doğru Oda Kokusunu Nasıl Bulursunuz?

Bazen burnunuza bir koku çalındığında o anlara gideriz. Kokuların tetiklediği anıları daha net, daha yoğun ve daha duygusal olarak anımsarız. Madem kokular hayatımızda bu denli etkili, o zaman kendimizi en güvende hissettiğimiz evlerimizde de özel kokulara yer vermeyelim ki…

Peki, evinizde kullanacağınız kokuları seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Odanın tarzı, büyüklüğü veya mobilyaların malzemeleri gibi faktörler oda parfümünü seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdendir.

Doğru kullanım alanında doğru oda parfümü seçimi çok daha etki sağlayacaktır.

Lavanta, yasemin, bergamot, buhur, paçuli…

Bu aromalara sahip kokular, sakinlik duygusunu güçlendirir. Stresli bir günün ardından evinize gelip bu kokuları duyduğunuz zaman rahatlayacak ve çok daha sakin bir gün geçirme imkanına sahip olmuş olacaksınız.

Oturma odası ve yatak odası gibi alanlar, bu aromadaki kokuları kullanmanız için doğru mekanlar olacaktır.

Sandal ağacı, çam, sedir, elma, yeşil çay…

Bu aromaları mutfakta kullanmak, gün içerisindeki ağır yemek kokularının bastırılmasında etkili olacaktır. Bu kokular hoş olmayan yemek kokularını bastırıp, mutfakta temizlik hissini uyandıracaklardır.

Okyanus, sardunya, pudra…

Banyonuz için en rahatlatıcı ve uyumlu kokular sizlere spayı anımsatan kokular olacaktır. Rahatlamak için gidilen spalarda bulunan kokular, kendi banyonuzda da sizlere iyi gelecek, rahatlatacak ve sizlere canlılık getirecektir.