Bodrum’a Yatırım Yapan Kazançlı Çıkıyor

Büyük şehirlerin stresinden bunalan insanlar için yazlık sahibi olmak artık bir lüksten ziyade ihtiyaç haline geldi. Yazlık piyasasında insanların öncelikli tercihi ağırlıklı olarak Muğla’nın popüler ilçesi Bodrum’dan yana oluyor. Birçok farklı kültürün ortak buluşma noktası olan Bodrum, İngiliz, Alman, Hollandalı ve Danimarkalıların yanı sıra Körfez ülkeleri vatandaşlarının ve yurt dışında yaşayan Türklerin de sıklıkla tercih ettikleri yerlerin başında geliyor. Uzun süren sezon sebebiyle hareketliliğini dört mevsim koruyan Bodrum, hali hazırda birçok yazlık projesine de ev sahipliği yapıyor.

Ege’nin incisi Bodrum artık bir marka değeri olduğu için bölgeye yatırım yapanlar aynı yıl içinde prim yapmaya başlıyor. Bu da Bodrum’dan yazlık satın alanların her daim kazançlı çıktığını gösteriyor.

Talebin her zaman yüksek olduğu Bodrum’da özellikle son 10 yılda hızla artan bir talep gözlemlenmekte. Her yerde olduğu gibi Bodrum’da yazlık ev fiyatları da projenin lokasyonuna ve niteliğine, konutların konumuna, büyüklüğüne ve daire tiplerine göre değişiyor.

Bu saydıklarımızın dışında hem tatil hem de yatırım amaçlı yazlık düşünenlerin asla göz ardı etmemesi gereken bir seçenek de yazlık konseptinin artık yılda 15 gün kalınacak dört duvar halinden çıktığıdır. Yerli ve yabancı turistler her şey dahil tatilleri tercih ettikleri gibi ev konforunu tercih eden turistlerin sayısı da göz ardı edilemeyecek boyutta. Böylece yazlığınızı kullanmadığınız zamanlarda kiraya vererek ek bir gelir elde etme imkanı yakalıyorsunuz. Yazlığınız kendi yıllık masrafını çıkarmasının yanında, akıllı hamlelerle ummadığınız bir gelir kapısına da dönüşebiliyor.