Doğal Taşlarla Evinize Yeni bir Stil Kazandırın

Yaşam alanlarında doğal taş kullanımı her geçen gün daha da popüler hale geldi. Daha çok restoran gibi kamuya açık alanlarda görmeye alışık olduğumuz doğal taş motifler, günümüzde artık evlerimizde de yer almaya başladı.

Doğal yapısıyla kullanıldığı yaşam alanına sıcak ve farklı bir tarz katan doğal taş dekorasyonu sadece bahçe ve teraslarda değil, salon, mutfak ve banyo gibi bölümlerde kullanarak evinize yeni bir stil kazandırabilirsiniz.

Patlatma Taşlar Kullanımı

Özel makinelerle doğal taşların kırılarak üretilen malzemeye kaplama ya da patlatma taş diyoruz. Makinede sıkıştırıp kırılarak küçük küçük hale gelen patlatma taşlar son dönemlerde oldukça trend. Evlerde sıkça kullanılan patlatma taşlar özellikle salonlarda karşımıza çıkıyor ve evlere doğal ve klas bir görünüm kazandırıyor.

Rustik Taş Kullanımı

Nehir taşları olarak da bilinen rüstik dokulu taşlar son dönemlerde oldukça moda. Çoğunlukla nehir ya da deniz kıyılarından toplanan bu taşlar duvar kaplama olarak kullanılıyor.

Geniş iç mekanlarda genel olarak kullanılan rustik dokulu taşlar, özellikle kullanıldıkları evlere sıra dışı ve yenilikçi bir bakış açısı getiriyor.

Mutfaklarda Doğal Taş Kullanımı

Mutfak dekorasyonlarında özellikle tezgahlarda doğal taş kullanımı oldukça popüler hale geldi. Tezgah üzerindeki fayans kaplamaların yerini alan doğal taşlar mutfaklara modern ve yenilikçi bir hava getirirken, doğadaki canlılığı da evlere taşıyor.