Sonbaharın Renkleri İle Evinize Sıcak Bir Atmosfer Katın

Sonbaharın şüphesiz en belirleyici özelliklerinden biri, renkleri. Doğanın bütünüyle, sarı, turuncu, koyu kırmızı ve kahverengiye büründüğü bu mevsim, iç mekanlara da yansıyor. Toprak tonları, yeşil, sarı ve turuncu gibi sonbahar renkleri üzerinden sezonun dekorasyon trendlerini analiz edebilirsiniz. Aynı zamanda kır yaşamından ilham alan evlerin ve ahşap kullanımının son dönemin gözde trendlerinden olduğunu da belirtelim.

Sararan doğa ile ilhamını kır evlerinden ve country stilinden alan dekorasyonların da yükselişe geçtiğini, bej ve kahverengi tonlarında yaratılacak bir dekorasyon bu görünüm için ideal olabilir. Duvarlarda kullanılan bej renge eşlik eden ahşap mobilyalar ve toprak tonlarında tekstil ürünleri ile sıcak ve samimi bir güz atmosferi yaratmak mümkün. Mekâna dinamizm katmak için canlı renklerden de faydalanılabilir.  Mavi-gri, turkuaz, yeşil ve kırmızı renkler, toprak tonları ile kombinlendiğinde tekdüze bir görüntünün önüne geçerek dekorasyona cazibe katabilirsiniz.

Yeşilin koyu tonlarını duvar kağıtlarında, koltuk döşemelerinde ve tekstil ürünlerinde kullanarak dekorasyona daha iddialı bir görünüm kazandırabilirsiniz Özellikle vintage mobilyalarda kadife kumaş ile daha da ön plana çıkan koyu yeşiller, bu sezonda dekorasyon severlerin ilgisini daha da çok çekecek. Bu renge eşlik edecek dinamik renklerin başında hardal sarısı ve turuncu tonlar ile dekorasyonda yaşanan 70’li yıllara dönüşün etkilerinin daha uzun yıllar devam edeceğinin de altını çiziyoruz. Bu etki, kıvrımlı hatlara sahip mobilyalar, aksesuarlarda benimsenen büyük, geometrik formlar ve ekose desenler ile daha da pekiştirilebilir.