2020’nin Pantone Rengi Klasik Mavinin Dekorasyonda Kullanımı

2020 Pantone rengi, klasik mavi (classic blue) olarak belirlendi! Bu yıl sıklıkla göreceğimiz klasik maviyi yaşam alanınızda nasıl kullanabileceğinize dair ipuçları bu yazımızda yer alıyor.

Duvarlarda Mavi Renk Seçimi

Sakinleştirici bir etki taşıyan klasik maviyi, yaşam alanlarınıza serinletici, konsantrasyon artırıcı veya uyarıcı bir etki katmak için uygulayabilirsiniz. Hareketli tasarımlar sunan duvar kâğıtları, evinize enerjik bir atmosfer katabilir.

Peluş Yastıklar

Salonların vazgeçilmezi olan peluş yastık tercihini klasik mavi renginden yana kullanabilirsiniz. Özellikle pastel tonlarında oturma grubuna sahip olanların kolaylıkla uyum yakalayabileceği bu yastıklar, 2020’nin trend rengini küçük dokunuşlarla salonlarınızda kullanmanıza imkan tanıyacak.

Dekoratif Objeler

Ufak detaylar evinizin havasını değiştirir. Dekoratif objeler veya mumlarla 2020’nin trend rengini ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Küçük bütçelerle dekorasyonunuzda kullanacağınız objeler ile yılın rengini evinize taşıyabilirsiniz.

Halılar

Yılın rengini halılarınızda kullanmak isterseniz indigo halılar doğru bir seçenek olacaktır. İndigo halılar ortama daha enerjik ve samimi bir hava katacaktır. Böylece evinizin dekorasyonu modaya ayak uyduracaktır.

Koltuk Seçimi

Oturma odanızı yeniden düzenlemek istiyorsanız koltuk takımı seçiminde 2020’nin trend rengi maviyi kullanabilirsiniz. Berjer ya da kırlent seçiminizde de turuncuyu veya sarıyı tercih edebilirsiniz

Fon Perde Seçiminizde Maviyi Deneyin

Oturma odalarında, yatak odalarında ve çocuk odalarında kullanabileceğiniz fon perdelerinizi değiştirmenin zamanı geldiyse, tercihiniz klasik mavi olabilir. Tüm dekorasyonla uyum içinde kullanabileceğiniz klasik mavi perdeler evinizin havasını değiştirebilir.

Seramik Seçiminde Mavi ve Tonları

Etnik desenli seramiklerin tam zamanı! Mavi tonlarını içerisinde barındıran seramikler ile banyo ya da mutfak duvarlarınızı yenileyebilir, dilerseniz seramiklere evinizin dilediğiniz odasının zemininde yer verebilirsiniz.