Ege’nin Yükselen Potansiyeli: URLA

Ege bölgesinde huzurun adresi olarak bilinen Urla, yemyeşil doğası, dingin havası, bakir koyları ve şirin köyleri ile İzmir’in en huzurlu ve en güzel tatil beldeleri arasında yer alıyor. Kendine has yemek kültürü, çok sevimli mimari yapısı, temiz sahilleri ve tarihi yapısıyla gerek hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin gerekse de yaz tatilini geçirmek isteyen tatilcilerin adresi haline geldi.

Antik çağlara uzanan tarihi ile eski bir liman kenti olan Urla, ılıman iklimi ile dört mevsim yaşanabilir. İzmir körfezinden Karaburun ve Foça açıklığının karşısında yer alması sonucu devamlı eser. Bu sayede yaz aylarında bunalmazsınız.

İzmir’e 35 km uzaklıkta bulunan Urla, Ege’nin en gözde tatil beldesi Çeşme’ye ise sadece 55 km uzaklıkta yer alıyor. Yerli ve yabancı turistlerin yaz aylarında Ege’ye akın etmesi, gayrimenkul sektöründe taleplerin özellikle Çeşme ve çevresi olmak üzere bu bölgelere doğru kaymasına sebep oluyor. Son bir yılda en fazla prim yapan tatil beldesi olan Çeşme’de yazlıklara olan talep ciddi oranda artarken, Urla’da artan bu talep artışından etkilenmekte.

Doğal güzelliğinin yanında Çeşme ve İzmir’e olan yakınlığından dolayı Urla’da çok ciddi bir arsa talebi yaşanıyor. Urla’nın yüksek potansiyelini gören Helis Yapı da yazlık projesini bu bölgede hayata geçirmeye hazırlanıyor.